Yazılım

Yandex Kurumsal ile Ücretsiz Mail Altyapısı

Merhabalar, müşterilerime kurduğum ücretsiz bir mail altyapısından bahsececeğim sizlere.

Yandex.Kurumsal yeni adıyla yandex connect yeni sürümüne hiç alışamadım fakat güncelliyorlar yenilik yapıyorlar henüz tam oturmadı ama işimizi görüyor.

Nedir bu yandex connect?

ajans iseniz müşterileriniz kurumsal mail altyapılarını burdan yönetbilirsiniz yani  beykent@siteadi.com olarak mail almanızı sağlıyor.

İlginizi Çekebilir  5 Dakikada Blog Sahibi Olun

Bu hizmet almış aldığınız tüm hostlarda vardır fakat alınan hostlar paylasımlı olduğu için sizin ip’inizi binlerce kişi kullanıyor ya kendinize vps veya daha üstü dedicated sunucu alıp özel ip ile hizmet verebilirsiniz ama bu masraflı olduğu için yandex connect’i tercih ediyorum.

Mail sınırı yok, kota sınırı yok ee daha neler istiyorsunuz 🙂

örnek verelim natrodan wordpress hosting aldınız 10 veya 15 adet 250 mg limitli ( 1 tanesi 1 gb olur) limit veriyor ve spama takılma riski çok fazla cunku paylasımlı ip

Yandexde ne oluyorsa sorun olmuyor?

Yandex sizin gerçek bir kişi olduğunuzu spam yapmıyacağınızı ve toplu mail göndermeyeceğinizi anlamak için birtakım doğrulamalar yapıyor.

Dns ile doğrulamanın ardından birtakım dns ayarları yapıyorsunuz spx kaydı ve mx kaydı 24 saat sonra mx kayıtlarınız oturuyor ve sistem hazır.

Unutmadan mx kayıtlarınızı kontrollerini intodns.com adresinden yapınız..

You may also like

Leave a reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir