Mobil Uygulama

Uygulama Geliştirmek İçin

Selamlar, uygulama geliştirmek basit bir iş değil bir önceki yazımda basit gibi anlattım ama o yazım acemiler için basitçe neler yapılır ondan bahsettim.

Bu konum GELİŞTİRME yani sıfırdan nasıl başlamamız gerekiyor bunlardan kısaca bahsedeceğim.

1-) Rakip Analizi yapın;

bu uygulama alanında rakipleriniz kim ne zamandır uygulama yayında kaç user’i var aldığı yıldız sayısını bile excele not edin rakiplerinizi iyi araştırın onların stratejilerini öğrenin uygulamasını kullanın eksiklerini bug’larını öğrenin.

Woman using smartphone with blank screen for listening music online in erphones. Top view with copy space

2-) Reklam ağlarınıza karar verin

başarılı bir uygulama/oyun için reklam şart sesinizi kitlenize duyurmak için başarılı bir reklam kampanyası yapmanız gerekiyor.sosyal medya reklamları adwords bunları aşınayız artık. Şahsi önerim uygulama içi reklam

yani şu demek oluyor; siz bir balon patlama oyunu hazırladınız çocuk kategorisinde en çok oynana oyunu bulun indirin reklam kullanıyorsa (google ads) o uygulamaya reklamı google ads ile verebiliriz.

en çok oynana bir oyunda sizin reklamınızın çıkması çok etkili olur instagramda oyun reklamları alanında facebookdan bayrağı aldı diyebilirim instagramda 2019 yılından itibaren çokca oyun reklamları çıkmaya başladı.

3-) Wideframe çizimi

projeye başlarken 20 sayfa işimi görür diyebilirsiniz emin olun o 20; 40 50 60’a kadar çıkacaktır. projeyi çizdikçe yaptıkça tasarıma dökdükçe iş çıkıyor.

wideframelerinizi doğru kullanıcı tasarıma önem vererek çizin veya çizdirin.

İlginizi Çekebilir  Acemiler İçin Mobil Uygulama Geliştirme

4-) Android’de başlayın

uygulamayı android ile yazmaya baslayın sebebi ise ios’a göre daha basit daha hızlı projeyi çıkartırsınız test süreçlerini android ile yapın testler bittikten sonra ios’a geçin.

dikkat ederseniz ” Artık İOS Marketler’de ” ibaresini sıkça görmüşssünüzdür bunun sebebi androidde %100 bittikten sonra ios’a geçilir.

 

You may also like

Leave a reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir