Sosyal Medya

En İyi Çözünürlükte Sosyal Medya’da İçerik Paylaşma

Merhabalar, ilk sosyal medya danışmanlık işimi aldığım zaman firmadan aldığım ilk şikayet neden görsel kaliteli değil uyarısı olmuştu. doğru format ve doğru ebatta kayıt etmeme rağmen kalite bozuluyordu.

Ufak bir araştırma ile bu sorunun üstesinden gelerek paylaşımlarıma devam ettim.

Çalışmalarımı photoshop cc ve after effect 20 ile yapıyorum.

Çalışmayı asla whatsapp ile kendininize gönderip telefondan paylaşım yapmayın wp kaliteyi bozuyor.

Bilgisayardan da yükleyebilirsiniz fakat ben ınstagram’a telefondan yüklemeyi daha rahat buluyorum nedense 🙂 ve story yüklemeleri pc’den olmuyor.. olur ama zahmetli ve dandik bluestack kurup android işletim sistemi çalıştırıp ınstagrama girmem gerekli okurken bile üşendin eminim 🙂

İlk zamanlar google drive gibi bulut sistemlerine atıyordum fakat ınstagram IG TV’ye video yüklemek için ( 1dkdan uzun olduğu için) yüksek mg oluyordu bunu drive atıp telefona çekmek de zahmetli olduğunu gördüm.

İlginizi Çekebilir  Sosyal Medya Yönetim Aracı; Buffer

Kaliteli Gönderi Nasıl Ayarlanmalı ?

Arkadaşlar bir önceki konum da sizlere sosyal medya ebatlarını paylaşmıştım ebatlar doğru ama daha kaliteli için 2 katı yapın ölçüleri

Örnek instagram story ebatı 1080×1920 dir bunu iki katı yapın çalışmanızı düzenleyin ve gönderin emin olun daha kaliteli çıkıyor.

Anadolu Ajans’ında farkettim bunu görselleri çok ama çok kaliteli araştırmama aa sebep oldu diyebilirim.

Yüksek mg veya gb’li dosyalar için; direk telefonunuza atın iphone kullanıyorsanız işiniz çok basit itunes ile 1 dk da videoyu telefonunuza atabilirsiniz.

You may also like

Leave a reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir