Yazılım

5 Dakikada Blog Sahibi Olun

Merhaba değerli okuyucularım blogumun ilk yazısı 5 dakikada blog sahibi olun yazısında sizlere stabil yeni teknolojilere uygun site kurmayı anlatacağım.

Web 2.0 zamanından bahsetmek istiyorum bu işin ne kadar karışık olduğu yazılım hataları wordpress açıkları gerçekten bizleri çok zaman kaybettiriyordu.

2014’den sonra WordPress sağlam adımlarla ve ciddi güncellemelerle artık ikinci rakibi olmayan bir hale gelmişti.Sadece wordpress tema ve eklenti yazıp milyon dolar kazananlar var

Host ve Domain

Olması gerekenler 1 adet domain ve 1 adet host yalnız önemli bir nokta var burda alıcağınız host linux olması gereklidir. Windows host’ada kurduk ama stabil çalışmıyordu. Ben godaddy ve natro kullanıyorum godaddy kullanma sebebim 2013 2014 yıllarında 1 dolara domain kampanyası çok yakalıyordum sürekli alış yaptıgım için godaddy de mecburen kullanıyorum ama artık 5 yıldır natro.com ile  domain alıyorum.

Host Sağlayıcı

Natro.com’da wordpress hosting isimli paketler var yıllık yaklasık 80-100 liraya wordpress hostunuzu alabilirsiniz domaini( alan adı) aynı firmadan  da alabilirsiniz farklı firmadan da

WordPress hosting siparişi verdikten sonra kontrol panelinizden tek tıklama ile wordpress’i kurabilirsiniz. ayrıca natro.com müşteri desteği konusunda türkiye’de bir numara diyebilirim.

WordPress kurulumdan sonra artık güzel bir tema seçmeye geldi ücretsiz tema marketleri var wordpress’in içinde de mevcut.

İsterseniz ücretli de alabilirsiniz 30 50 dolar arasına gayet çık premium  temalar var.

 

İlginizi Çekebilir  Envato Market Nedir Nasıl Kullanılır

You may also like

Leave a reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir